Zeytinburnu’nda evvel tadına baktı, sonra çaldı

İstanbul’un Zeytinburnu Telsiz Mahallesi’nde meyve-sebze halinden gelen çilekler sabahın erken saatlerinde kapalı olan pastanenin önüne bırakıldı.

İHA’nın haberine nazaran; yoldan geçerken kasayı gören kuşkulu, çileklerin üzerindeki örtüyü açtı. Kuşkulu, kasanın içinden aldığı 3-4 tane çileği yiyerek tadına baktı.

Tadını beğendi, kasasıyla birlikte çaldı

Çileklerin tadını beğenen şahıs, kasayı çalarak olay yerinden uzaklaştı. Sabah dükkanı açan pastane çalışanları ise çileklerin kapıda olmadığını fark etti.

Güvenlik kamerasını izleyen pastane çalışanları çilek kasasının 50 yaşlarındaki bir kişi tarafından çalındığını gördü.

“Ödemeyi unutmayalım diye faturasını bize bırakmış”

İş yeri çalışanı Nesimi Dönmez, “Biz günlük olarak halden çilek siparişi veriyoruz. Dükkan açık olmadığından o saatlerde getirenler kapıya bırakıyorlar. Bugüne kadar o denli bir şey yaşamadık. Kapıya bıraktıktan sonra buradan geçen bir vatandaş evvel çileğin tadına bakıyor. Denetim ediyor tabi. 2-3 tane de yemiş. Buraya da bırakmış. Ondan sonra da herhalde güzeline gitti. Kalanı da kasasıyla bir arada konuta götürmüş. Lakin bir düzgünlük yapmış. Ödemeyi unutmayalım diye faturasını bize bırakmış.” dedi.

“Tekrar o çileği bulmamız zor”

Çileklerin çalınmasından ötürü işlerin aksadığını söz eden Dönmez, “Sonuçta tekrar o çileği bulmamız sıkıntı. Zira akşamdan hazırlık yapıyoruz. Çalışmalarımızda ona nazaran. Bazen bu türlü şeyler olabiliyor, karşılaşıyoruz. Şöyle söyleyelim; halden aldığımız 100 liralık eseri, 200 liraya öbür yerden temin ettik. Zira oradan gelen fiyat ile buradan aldığımız fiyat bir değil.” diye konuştu.

“Biz helal etsek de pek kabul olmaz”

Hırsızı çay içmeye de çağıran Dönmez, “O Allah ile onun ortasında. Biz helal etsek de pek kabul olmaz üzere. Allah ile onun ortasında. Onu Allah’a havale ediyoruz. Orta sıra gelsin çayımızı da içsin, bekliyoruz. 3-4 tane çileği burada yemiş. Buralardaydı çilekler, sonra kalanı da kamerada gördüğünüz üzere almış, götürmüş.” dedi.