Yüz felci geçiren Justin Bieber’dan sevindiren haber! Sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı

Dünyaca ünlü yıldız Justin Bieber sosyal medya hesabındaki paylaştığı videoyla sevenlerini korkutmuştu. Kuzey Amerika’daki turunu yüz felci geçirdiği için erteleyen Bieber sevenlerinden dua istemişti. Bieber’in yayınladığı videoyu değerlendiren bir uzman, ünlü yıldızın iyileşme belirtileri gösterdiğini açıkladı.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Büyük bir hayran kitlesine sahip Kanadalı şarkıcı Justin Bieber’dan hayranlarını üzen haber geldi. Hastalığı kötüye giden Bieber 7 Haziran’da Toronto’daki Scotiabank Arena’da başlayacak olan Kuzey Amerika Turu’nu erteledi. Instagram hesabından yayınladığı videoyla sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan dünyaca ünlü yıldız şu sözlere yer verdi.

YÜZ FELÇİ GEÇİRDİ!

Ramsay Hunt sendromu geçirdiği öğrenilen ünlü şarkıcı virüsün bir sinire saldırması sonucu yüz felçi geçirdiği öğrenildi. Yayınladığı videoda Bieber’ın tek gözünü oynatabildiği ve yüzünün felçli olduğu görünüyor.

Bunu söylediğime inanamıyorum. İyileşmek için her şeyi yaptım ama hastalığım giderek kötüleşiyor. Sizi çok seviyorum ve dinlenip iyileşeceğim. Bieber ne zaman normale döneceğini bilmediğini ve bu durumun uzun sürebileceğini ve tekrar normale dönmek için sürekli yüz idmanları yapması gerektiğini açıkladı. Son olarak hastalığıyla ilgili sevenlerinden dua istedi. 

YEMEK YEMEK GİTTİKÇE ZORLAŞIYOR!

Hastalığıyla zor günler geçiren yıldız Instagram hesabından yayınladığı hikayeyle hastalığının ne ciddi boyutta olduğunu gözler önüne serdi. Yıldız oyuncu “Yemek yemeye çalışmak gittikçe benim için sinir bozucu bir şekilde zorlayıcı hale geliyor. Lütfen benim için dua edin” sözleriyle sevenlerinde destek istedi.

justin bieber ramsay hunt sendromu

“KORKUNÇ FIRTINA”

Justin Bieber Instagram hesabından son paylaşımıyla sağlık durumuna ilişkin açıklamada bulundu. Bieber: “Nasıl hissettiğimi biraz paylaşmak istedim. Her gün daha iyiye gidiyorum. Bu fırtınanın geçeceğini biliyorum.” sözlerine yer verdi. 

Justin Bieber

UZMAN İSİM DEĞERLENDİRDİ

Reuters’a göre, yüz felci konusunda uzmanlaşmış bir cerrah videoyu yorumladı ve Bieber’ın yüzünün yarısını felç eden virüs teşhisinin ardından erken iyileşme belirtileri gösterdiğini belirtti.

İngiltere’de bulunan plastik rekonstrüktif cerrahi ve sağlık kuruluşu Facial Palsy UK’in kurucu ortağı Charles Nduka, steroidler ve antiviraller de dahil olmak üzere erken tedavi gören sendromlu hastaların yaklaşık %75’inin tamamen iyileştiğini söyledi.

Nduka, “Bay Bieber tarafından paylaşılan videoda, iyileşmeye dair bazı kanıtlara sahip olduğunu fark ettim, bu cesaret verici.”

“Yüz felci ile en belirgin şeylerden biri, hastaların gözlerini kırpmak için tamamen kapatamamaları ve gülümseyememeleridir.”

“Gülümseme düzelmeden önce gelişecek ilk şey, istirahat halindeki yüzde simetrinin artmasıdır. Bu nedenle, burun tabanı genellikle hafifçe yükselir ve ağız daha düzgün hale gelir. Paylaşılan videoda erken iyileşme olduğuna dair bazı işaretler görebildim” dedi.

Şarkıcı, doktorlarının talimatı üzerine programlarını ertelediğini belirtti ancak hastalığıyla ilgili ayrıntılardan bahsetmedi. Justin Biber önümüzdeki hafta Toronto, Washington DC ve New York’ta sahne alacaktı. 

Bieber’ın daha önce lyme hastalığından muzdarip olduğu söyleniyordu, ama şarkıcı yaptığı son açıklamalarında şuan yaşadığı hastalıkla ilgili herhangi bir detay vermekten kaçındığı dikkatlerden kaçmadı. Son açıklamalarında hastalığı ile ilgili detay vermekten kaçındı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.