WhatsApp çıkartma nasıl yapılır? – Sticker oluşturma

WhatsApp, Türkiye ve dünyada en çok kullanılan anlık haberleşme platformu konumunda. Öyle ki teknolojinin gelişmesiyle insanlar, duygularını ve düşüncelerini tam olarak karşı tarafa iletmek için sohbetlerde emoji, GIF ve çıkartma gibi görsellik odaklı simgelerden de destek alıyor. GIF ve emojiler, hazır bulunurken çıkartmaları birçok farklı şekilde yapmak mümkün. Peki, WhatsApp için çıkartma nasıl yapılır? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

WhatsApp için çıkartma nasıl yapılır?

WhatsApp’ta çıkartma oluşturmak için anlık haberleşme platformu dışında ek uygulamalara gerek var. iOS WhatsApp sürümü için Sticker Maker Studio, Android için ise Sticker Maker uygulamasını indirmek gerekiyor.

Sticker Maker Studio ya da Sticker Maker uygulamasını indirdikten sonra uygulamaya giriş yapın ve aşağıda yeşil renkte olan “Yeni bir çıkartma paketi oluştur.” butonuna tıklayın. Ama çıkartma yapmadan önce belirtmemiz gerekiyor ki her pakette en fazla 30 adet fotoğraf seçiliyor. Ek olarak “Tray icon” yazılı yer çıkartma paketinin ana çıkartması oluyor ve bu ana çıkartma sohbetlerde kullanılamıyor.

WhatsApp’ta çıkartma oluşturmak için Sticker Maker ya da Sticker Maker Studio uygulamalarından sırasıyla şu adımları takip edebilirsiniz:

  • “Yeni bir çıkartma paketi oluştur.” butonuna tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir