Soylu, Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti: Bizimkisi sadece bir seçim ittifakı değil

İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili adayı Süleyman Soylu, Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığını ziyaret etti.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Türkiye’de gelecek nesillere büyük bir miras bırakmakta olduklarını” söyleyen Soylu, ”Bizimkisi sadece bir seçim ittifakı, seçim birlikteliği değildir. Bu, aslında bizim medeniyetimizin bize buyurduğu ve bir arada olma zorunluluğumuzu hissettiren, ortaya koyan bir birlikteliktir. Bu bir vuslattır, buluşmadır” şeklinde konuştu.

‘ÜLKEMİZİ İŞGAL EDEBİLMEK İÇİN 15 TEMMUZ’U DENEDİLER’

15 Temmuz 2016’daki darbe girişimini hatırlatan Soylu, “Karşımızdakiler, Türkiye’yi 1919 öncesine döndürebilmek, ülkemizi vesayet ve mandacılık üzerinden işgal edebilmek için 15 Temmuz’u denemişlerdir. Ondan öncesinde de denemiş, birçok saldırı ortaya koymuşlardır. Ama 15 Temmuz’da hem akıllarıyla hem teknolojileriyle hem fiilleriyle beraber bunu gerçekleştirmek istemişlerdir. Memleketin evlatları sokaklara çıkmış ve bu ülkeyi, bu vatanı, geçmişin bize bütün emanetini, dahi geleceğe bırakacaklarımızın birçoğunu elimizden almak isteyenlere fırsat vermemiştir” dedi.

‘SİZ MEDENİYETİMİZE SAHİP ÖRNEK İNSANLARSINIZ’

Cumhur İttifakı’nın “değerler buluşması” olarak nitelendiren Süleyman Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Biz bugün Fatih’in, Yavuz’un çizdiği yoldan gidiyoruz. Şu anda huzurlarında bulunduğumuz Eyüp Sultan’ımızın, Mevlana’nın, Hacı Bektaş’ın çizdiği yoldan gidiyoruz. Biz bu toprakların bütün değerleriyle donanmış yoldan gidiyoruz. Bizimkisi hesabi bir birlik, ittifak değildir. Bizimkisi hasbi, samimi birliktir. Bizimkisi sadece bu seçime ait de bir birlik değildir. ‘Türkiye Yüzyılı’ adı verilen ve inanıyorum ki yüzyıllık bir istikrarı, büyümeyi, geleceği ortaya koyacak ve bu milletin yürüyüşüyle başlayacak bir birlikteliktir.”

”Siz, memleket meselelerine, medeniyetimize, geleceğimize sahip örnek insanlarsınız” diyen Soylu, “Yaşam biçiminizle, hayatınızla ve ortaya koyacağınız bundan sonraki yürüyüşünüzle örnek insanlarsınız. Lisedeki çocukların, gençlerimizin, ortaokuldaki gençlerimizin sizlere baktığında bu ülkenin yürüyüşünü görmesi gerekir. Bunu sağladınız. Uzun yıllardan beri bunu sağlıyorsunuz. Şimdi Türkiye Yüzyılı’nda bunun esas sahibi olacaksınız” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir