Sıhhat çalışanlarını amaç gösteren cami imamı hakkında soruşturma

Konya’da bir mescitte hutbe verirken sıhhat çalışanlarını maksat gösteren imam hakkında soruşturma açıldı.

Camide imam olarak vazife yapan Ahmet Gür Cuma hutbesinde tabiplerin iş bırakmasına reaksiyon göstererek “Dün hastanelerin hiçbir tanesi misyon yapamadı. Bu, hekimlerin daha fazla öldürülmesini getirir, tahriktir” dedi.

Konya Valiliği, Selçuklu ilçesi Bosna Hersek Mahallesi Kayalar Camii’nde, bugün Cuma hutbesinde, Konya Kent Hastanesi’nde silahlı atak sonucu katledilen Hekim Ekrem Karakaya’nın vefatının akabinde hekimlerin tüm yurtta iş bırakmasına reaksiyon gösteren imam Ahmet Gür hakkında araştırma ve soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Valilik tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“08.07.2022 tarihinde medyaya yansıyan ve mescitte söylendiği anlaşılan doktorlara/sağlık hizmetine ait tabirlerle ilgili olarak, misyonlu imam hakkında araştırma/soruşturma başlatılmıştır.”

DİYANET’TEN SORUŞTURMA

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Diyanet’ten yapılan açıklama ise şu halde:

“Bazı toplumsal medya mecralarında, Konya vilayetimizde misyon yapan bir imamın, cami mihrabından sıhhat çalışanlarına yönelik yakışıksız kelamlar sarf ettiği sav edilen manzaralarla ilgili olarak Başkanlığımız tarafından derhal soruşturma başlatılmış olup, bir müfettişimiz Konya vilayetimize gönderilmiştir.”