Nathan Redmond: Türk’ün gücünü gördünüz

Beşiktaş adına önemli isimlerinden olan Nathan Redmond, İngiliz basınına verdiği röportajda Türk halkına övgüler yağdırdı.

Daily Mail’e konuşan Redmond, Türk halkının deprem felaketi sonrasındaki dayanışmasına vurgu yaparak, “Türk halkının kültürünün gücünü gerçekten gördünüz. Bir araya geldiler ve birbirlerine yardım etmek için her şeyi yaptılar. Takımlar bağış yaptı. İnsanları İstanbul’a getirmek için uçak parası ödedik. Büyük kulüplerin neyi temsil ettiğini anlamama yardımcı oldu. Sahaya oyuncak atıldığında oyuncular, taraftarları alkışlamak için duraksadı. ‘Vay canına’ anlarından biriydi. Kulübün bir parçası olmaktan gurur duyduk” ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE’DEN MAÇINDAN SONRA SEVGİ ARTTI

Nathan Redmond, Türkiye’de her zaman misafirperverlik gösterildiğini ancak Fenerbahçe galibiyetinden sonra bunun dozunun arttığını kaydetti:

“Takımdaki birçok oyuncu Fenerbahçe deplasmanında hiç kazanmamıştı. Futbolun, bu ülkedeki insanlar için ne anlama geldiğini anlamamı sağladı. Binlerce kişi meşalelerle, bir saat boyunca şarkı söylüyor. Bu durum çılgınca…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir