Meteoroloji’den Ege ve Akdeniz için sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran ülkenin iç ve doğu bölümlerinin modüllü ve yer yer çok bulutlu, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç bölümleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu (Malatya hariç), Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Kayseri, Sivas, Ordu ve Tokat etraflarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor.

Hava sıcaklığının Güneydoğu Anadolu’da 2 ila 4 derece artacağı, öbür yerlerde değerli bir değişiklik olmayacağı iddia ediliyor. Rüzgarın ekseriyetle kuzeyli, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güneyli taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette eseceği varsayım ediliyor.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Kesimli ve az bulutlu geçeceği kestirim ediliyor.

EGE: Modüllü ve az bulutlu, iç kısımlarının yer yer çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

AKDENİZ: Kesimli ve az bulutlu, iç kısımlarının yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz’in iç kısımlarının mahallî olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

İÇ ANADOLU: Modüllü ve çok bulutlu, Kayseri ve Sivas etraflarının lokal olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

BATI KARADENİZ: Modüllü bulutlu geçeceği varsayım ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Kesimli ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Ordu ve Tokat etraflarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Modüllü ve çok bulutlu, bölge genelinin (Malatya dışında) sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Kesimli ve çok bulutlu, doğu kısımlarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. (HABER MERKEZİ)