Meral Akşener Denizli’de : Oy vermek ne zaman darbe olmuş

14 Mayıs seçimlerine 3 gün kala İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Denizli’de yurttaşlarla bir araya geldi.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkan satırbaşları şöyle:

“Siz isterseniz başbakan Meral olur, 13. cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu olur.

14 Mayıs aynı zamanda Anneler Günü. Annelere, kızlarımıza hakaret edenleri, bize sürtük diyenleri, bize çürük diyenleri emekli edecek miyiz? Gençlerimizin umudunu çalanları, 82 puan aldığı halde mülakattan elenip tayin edilmeyenlerin ve aynı zamanda AKP bünyesinde dayısı olanların 52 puanla tayin edildiği bu harami düzene son verecek miyiz?

Birbirimize küfür ederek, hakaret ederek, iftira atarak bir seçim olabilir mi? Ben siyasi bir ailenin kızıyım. Abim 80 ihtilaline kadar MHP’nin Kocaeli İl Başkanı’ydı. Babamın amcası Atatürk’ün arkadaşıydı. Böyle bir siyasi aileden geliyorum. 30 senedir politika yapıyorum. 50 yıllık bir hafızaya sahibim. Böylesine küfür ederek, milletimizi aşağılayarak bir seçime gitmedik.

Bütün bunlar Hollanda’dan hesapları olduğuna dair bilgiler dolaştı. Söyleyemediğim yerlerde hesapları olduğuna dair bilgiler, belgeler havalarda uçuştu. Bir tane soruşturma açılmadı. Şimdi bunların araştırılması varsa hırsızlıkların ortaya çıkmasının getirdiği endişeyle, bunların unutturulması için siz işgalci, siz darbeci, ben PKK’lıyım. Böyle bir ahlaksızlık hayatımda görmedim. Bunlar kafayı kırmış diyorum ama en kırık kafa bile böyle olmaz.

Burada bulunanlar hain değil Recep Bey, sen etrafında bulunanlara bak. Tam karşımda Sinan var. Sinan Ateş’i bir pankart olarak koymuşlar. Ey ayakkabısına kadar herkesin her şeyini bildiğini iddia eden muhteremler, bu ülkede başkentte gencecik bir akademisyen katledildi. Hani her şeyden haberiniz vardı? Hani her şey size bağlıydı? Ne katillerini ne azmettirenleri buldunuz.

O cumhuriyet meydanlarında valiler lahmacunları senin verginle ısmarladı.”

AYRINTILAR GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir