Melek Mosso: Konuşan bayanlar görmek istiyorum

Gaye göstermeler sonrası iki konseri iptal edilen Melek Mosso, Mersin Milletlerarası Müzik Şenliği kapsamında konser verdi.

20. Mersin Milletlerarası Müzik Şenliği kapsamında kentte gelen Melek Mosso, Mezitli Belediyesi Amfi Tiyatrosu’nda sahneye çıktı. Mezitli Belediye Lideri Neşet Tarhan ve Şenlik Yürütme Konseyi Lideri Selma Yağcı’nın yanı sıra yaklaşık 2 bin kişi konseri izledi.

DAHA DA ÇOĞALACAĞIZ

Mosso, 4 yıl evvel de Mersin’e Mezitli Belediye Lideri Tarhan’ın daveti ile geldiğini belirterek, şunları söyledi:

– O vakit konutumuzda üzere ağırlanmıştık, aile olmuştuk ve ben dedim ki, ‘Mezitlili oldum’ Bir tarafım artık Mersinli. Şu an konutumda, komşularımla, dostlarımla üzereyim. Hepiniz güzel geldiniz. O vakit daha azdık, bu akşam daha kalabalığız. İlerleyen günlerde daha da çoğalacağız. Niçin doğal ki, zira müziği susturamadıkları için çoğalacağız.

BENİ ASLA SUSTURAMAZLAR

– Melek Mosso’yu susturamadıkları için çoğalacağız. İstemeyenlere inat, karanlığa inat, aydınlık için müzik söylemeye devam. Beni asla susturamazlar. Zira korkusuz, özgür bayanlar görmeyi istiyorum bu ülkede. Yalnızca ben değil, bütün çocuklarımız, kız çocuklarımızı, gençlerimizi, özgürce dans eden, müzik söyleyen, giyinen, konuşan bayanlar görmek istiyorum bu ülkede.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.