Mark van Bommel’den Mesut Özil sorusuna yanıt!

Van Bommel, maçın oynanacağı Bosuil Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İstanbul’daki birinci maçtan 1-1’le dönmelerinin kendileri için avantaj olduğunu aktaran Van Bommel, “Gruplara kalmak için çok değerli bir maç, bu yolda son maçımız. Bu maçtan evvel de maçlar oynadık. Her maçımız olağan ki kıymetli lakin bu maç kümelere kalıp kalmayacağımızı belirleyecek. Topa sahip olmak ve kolay kaybetmemek istiyoruz. Hoş bir futbol ve uygun bir sonuçla çeşidi geçip, kümelere kalmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bosuil Stadı’ndaki çalışmalar nedeniyle tam kapasite oynayamayacaklarını hatırlatan Hollandalı teknik adam, “Sezon öncesinden bu yana sahanın dolu olması ve atmosferin uygun olması için uğraşıyoruz, uğraştığımız şeyi başardık diyebiliriz. Rakibimize epey sıkıntı bir atmosfer oluşturacağız. Alanımızda çalışmalar devam ediyor, tribün kapasitesi olarak tam kapasite olmayacağız lakin bu açığı taraftarımız kapatacaktır. 1-1’lik skordan sonra daha rahat olduğumuzu düşünüyorum. Başarabileceğimize inanıyorum. Skoru kestirim etmek çok güç fakat düzgün oynarsak herkesi yenebileceğimize inanıyorum.” biçiminde konuştu.

Pieter Gerkens’in cezalı olduğunu belirten Van Bommel, Michel-Ange Balikwisha ve Arbnor Muja’nın da sakatlıkları nedeniyle forma giyemeyeceğini açıkladı. Antwerp Teknik Yöneticisi, cezası biten Vincent Janssen’in ise alanda olacağını aktardı.

“Karşımızda kimin olduğunun değeri yok”

Hollandalı teknik adam, Mesut Özil’in Medipol Başakşehir’de forma giymeye başladığının hatırlatılması üzerine ise, “Mesut’a karşı daha evvel oynadım, evet pazartesi günü mühlet aldı. Fit mi, değil mi emin değilim fakat karşımızda kimin olduğunun değeri yok. Tipi geçmek istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.