Lüks araç içinde verdiği poz ile gündeme gelen Korkmaz Karaca kimdir?

Toplumsal medya paylaşımı ile gündem olan Korkmaz Karaca kimdir? Korkmaz Karaca’nın hangi paylaşımı tenkitlere neden oldu? Korkmaz Karaca kaç yaşında, nereli?

1978 yılında İstanbul’da doğan Korkmaz Karaca babası Ardahanlı annesi ise Rumeli Mübadilidir. Korkaz Karaca Uludağ Üniversitesi’nde Kamu İdaresi mezunudur.

“Indagro Group”’un Türkiye Temsilciliğini yaptı.

Çalık Holding, DAP Holding, Doğan Holding, Acarlar İnşaat, Sütaş A.Ş., Tahincioğlu Gayrimenkul, Peker Gayrimenkul Yatırım İştiraki A.Ş., İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere birçok özel dal ve kamu şirketine danışmanlık hizmeti verdi. 2010-2017 yılları ortasında Deniz Baykal’ın Danışmanlığı vazifesinde bulundu.

Türkiye Başkanlık sistemi ile birlikte hayata geçen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan İktisat Siyasetleri Şurası’na 8 Ekim 2018 tarihli kararla Cumhurbaşkanlığı İktisat Siyasetleri Heyeti Üyesi olarak atandı. 23 Mart 2021 tarihinde yapılan AKP Büyük Kongresinde MKYK üyesi olarak seçildi. 19 Nisan 2021 tarihinde, AKP Mahallî İdareler Lider Yardımcısı olarak görevlendirildi.

Merve Karaca ile evli olan Korkmaz Karaca, İpek Karaca isimli bir kız çocuğuna sahiptir.

KORKMAZ KARACA’NIN HANGİ PAYLAŞIMI TENKİTLERE NEDEN OLDU?

Sedat Peker görüntülerinde da ismi geçen Korkmaz Karaca’nın cuma kutlaması toplumsal medyada tenkitlere neden oldu. Korkmaz Karaca’nın lüks araç içinde çekilen fotoğrafını şu kelamlar ile paylaştı: “Herkesin cuması mübarek olsun. İstikamet Kızılcahamam AK Parti Genel Merkez 30. İstişare Kampı. 3 boyunca Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız ve parti idaremiz ile bir ortada olacağız. Allah güzel kararlar almayı nasip etsin”

Korkmaz Karaca, gelen yansılar üzerine paylaşımını kaldırdı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.