Kulis: AK Parti’de Fahrettin Koca konuşuluyor

CHP’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna ilişkin kampanya stratejileri netleşmeye başlıyor. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan’a yaptığı açıklamada, tüm milletvekillerinin seçim bölgelerini dolaşarak kampanya yürüteceklerini açıkladı. Barış Pehlivan, Ekrem İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hakkında da iki kulis bilgisini gündeme getirdi.

Pehlivan’ın “Seçim sonrası not defterim” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

İkinci tur için seçim kampanyasının başına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun geçeceği iddia edildi. Hatta İmamoğlu ekibinin CHP Genel Merkezi’ne karargâh kurduğu dahi öne sürüldü. Fakat görüştüğüm İBB kaynakları bu bilgiyi doğrulamadı. CHP’li belediye başkanlarının sadece kendi illerinde ikinci tur için çalışmasına karar verildi.

(…)

ERDOĞAN’IN KOCA PLANI

AKP cephesinde ise seçimi kazanmaları durumunda kimlerin hangi göreve geleceği konuşulmaya başlanmış durumda. Örneğin, milletvekili olmayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cumhurbaşkanı yardımcılığı koltuğuna oturması planlanıyor. 3 hafta önce gerçekleşen TEKNOFEST’te Koca ile Erdoğan arasındaki yakınlığın da bunun en büyük işareti olduğu AKP kulislerinde konuşuluyor.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın da Dışişleri Bakanlığı koltuğu için hazırlıklar yaptığı öne sürülüyor. MHP’nin oylarını artırmasının, Süleyman Soylu’nun yeniden İçişleri Bakanlığı koltuğuna oturma ihtimalini yükselttiği de iktidar kanadındaki söylentiler arasında.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir