‘Kadın kılığına girip’ kızının sevgilisine randevu veren baba, çatışmada öldürüldü

Olay, 19 Mayıs günü saat 23.30 sıralarında Seyhan ilçesi Onur Mahallesi’nde meydana geldi. Argümana nazaran Mesut Toprak (37), 17 yaşındaki kızı D.T.’nin İsmail Y. (25) ile sevgili olduğunu öğrendi. Toprak’ın kızından ayrılmasını istediği İsmail Y., kıza cep telefonundan ileti atıp, aramaya devam etti.

Bunun üzerine Toprak, ‘Ahsen’ ismiyle uydurma bir bayan toplumsal medya hesabı oluşturup, İsmail Y. ile görüşmeye başladı.

Toprak, bu hesap üzerinden İsmail Y.’yi “Cansu isminde bir arkadaşım var. Seninle tanışmak istiyor” diyerek oturduğu mahalleye çağırdı. İsmail Y. ise Cansu isminde şahısla buluşacağını zannedip, arkadaşları Muhammet Emin Ö. (21) ve İbrahim A. (24) ile birlikte arabayla Toprak’ın söylediği sokağa gitti.

ÇATIŞMADA VURULDU

Elinde tabancayla sokakta bekleyen Toprak, İsmail Y.’nin geldiğini görünce peş peşe ateş etti. Silahtan çıkan kurşunlar arabaya isabet etmedi. Bu sırada İsmail Y.’nin yanındaki Muhammet Emin Ö. de torpido gözündeki tabancayla arabadan ateş açtı.

Zanlının tabancasından çıkan kurşunlar, Toprak’ın bacağına ve başına isabet etti. Toprak kanlar içinde yere yığılırken, şüpheliler ise olay yerinden kaçtı.

Silah seslerini duyan mahallelinin ihbarı üzerine sokağa giden sıhhat vazifelilerinin yaptığı denetimde, Toprak’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Cinayet Ofis Amirliği takımları ise kimliklerini belirlediği şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Şüpheliler, adreslerine yapılan eş vakitli baskınlarda gözaltına alındı.

Emniyete götürülen şüphelilerden İsmail Y., “İnternet üzerinden Cansu isminde bir bayanla tanıştım. Buluşmak istediğini belirtince, söylediği adrese gittim. Sokakta bekleyen bir bayan görmeyince süratlice ayrıldım. Bu sırada bir kişi tabancayla ateş açtı. Arabanın torpidosunda tabanca vardı. Muhammet de onu alıp, sıktı. Sonra da tabancayı bana verdi” dedi.

GÖZALTINA ALINDILAR

İsmail Y.’nin tabancayı verdiği öbür arkadaşı Mustafa B. de (24) gözaltına alındı.

Katil zanlısı Muhammet Emin Ö. ise “İsmail, kız arkadaşıyla buluşacağını söyledi. Daima birlikte söylediği adrese gittik. Sokakta silah sesleri geldi lakin kimin sıktığını bilmiyorum” dedi.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen şüphelilerden Muhammet Emin Ö. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, İsmail Y., İbrahim A. ile Mesut B. ise isimli denetim kuralıyla tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldı.