İnce: Erdoğan milletin kefen parasına göz dikti

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin “Türkiye gayri safi ulusal hasılası 8 bin 500 dolar olan yoksul bir ülke. ‘Tarım, tarım’ diye bağırıyoruz da bize getirdiği para 50 milyar dolar” açıklamalarına reaksiyon gösteren Memleket Partisi başkanı İnce, “Erdoğan milletin kefen parasına göz dikti; 50 milyar doların nesini beğenmiyorsunuz?” sözlerini kullandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin “Türkiye gayri safi ulusal hasılası 8 bin 500 dolar olan yoksul bir ülke. ‘Tarım, tarım’ diye bağırıyoruz da bize getirdiği para 50 milyar dolar” tabirleriyle reaksiyon çekmişti.

Tek tek siyasi partilerle görüşerek, besin ve tarım krizine ait partisinin hazırladığı raporları sunan, bu bahiste harekete geçme davetlerinde bulunan Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Büyükdede’nin açıklamasıyla ilgili bir paylaşımda bulundu.

“50 MİLYAR DOLARIN NESİNİ BEĞENMİYORSUNUZ?”

İnce, şu sözleri paylaştı:

*Türkiye yoksul bir ülke değildir. Ekonomik tercihler nedeniyle halkı yoksullaşmış, yönetenleri zenginleşmiş bir ülkedir.

*Akıllı tarımı hayata geçirseydiniz dünyaya buğday ihraç ederdik.

*Erdoğan milletin kefen parasına göz dikti; 50 milyar doların nesini beğenmiyorsunuz?

“EMİN OL ERDOĞAN, SENİ SEÇİMLE, SIĞINMACILARI DİPLOMASİYLE GÖNDERECEĞİZ”

Muharrem İnce, Litvanya maçında tribünlerde “Ülkede mülteci istemiyoruz” sloganı atanların gözaltına alınmasına ait ise, “‘Sığınmacı istemiyoruz’ sloganı atmak vatandaşlarımızın en doğal hakkıdır. Sorun slogan atmak değil; sığınmacıların yarattığı sıkıntıları görmezden gelmek, Suriyelileri vatandaş yapmaktır. Emin ol Erdoğan; seni seçimle, sığınmacıları da diplomasiyle göndereceğiz!” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.