Google Meet Zoom’u kopyalamaya devam ediyor

Google Workspace blogunda yapılan bir güncellemede şirket, Google Meet’in yakında size boşluk tuşunu basılı tutarak sesi açma ve serbest bırakarak tekrar sessize alma olanağı vereceğini duyurdu.

Zoom’u sık kullanıyorsanız, bu özellik bas-konuş özelliğine çok benziyor gibi gelebilir ve bunun nedeni aslında bu ikisinin aynı şey olması. Zoom açıkçası bu özellikte devrim yaratmadı (bunun için teşekkür etmemiz gereken telsizlerimiz var), ancak bunu video konferanslar sırasında rahatlıkla kullanılabilir hale getirdi. Cisco’nun Webex’i benzer bir yeteneğe sahipken Microsoft Teams, Ctrl + Boşluk Çubuğu kısayolunu kullanarak sesi açmanıza izin veriyordu.

Google Meet Zoom’u kopyalamaya devam ediyor

Google, 9 Eylül’de tüm Workspace kullanıcılarına kısayolun kendi sürümünü sunmaya başlayacağını, ancak bunu görmenizin 15 gün kadar sürebileceğini söylüyor. Geldiğinde, varsayılan olarak açılmayacak, bu nedenle Google Meet’in ayarlarından etkinleştirmeniz gerekecek.

Şaşırtıcı bir şekilde, Google’ın Duo ve Meet’i birleştirme çabaları bizi yeni Meet uygulaması (hem Duo hem de Meet’i birleştiren), eski Meet (Orijinal) uygulaması ve Meet’e giden bir Duo kısayolu ile baş başa bıraktı. Bu gerçekten yalnızca Google’ın düşünebileceği bir şey. Bununla birlikte, yeni bas-konuş özelliğinin yeni Google Meet uygulamasına geleceğinden oldukça eminim, ancak Google sonunda bunu durduracağı için Meet (Orijinal) uygulamasına gelip gelmeyeceği hala tam olarak belli değil.