Eşi ve çocuklarını rehin aldı: ‘Beni şöyle güzelce bir dövmediniz’

Antalya’da boşanma evresindeki eşi ve 2 çocuğunu bıçakla rehin alan Mehmet Ü. (40), polis tarafından ikna edilerek gözaltına alındı. Mehmet Ü., emniyete götürülürken polislere, “Ben nasıl aşağılık, şahsiyetsiz birisiyim? Beni şöyle güzelce bir dövmediniz” dedi.

DHA’nın aktardığı olay, öğlen saatlerinde Muratpaşa ilçesi Kızılarık Mahallesinde meydana geldi. 3 kız babası Mehmet Ü. ile boşanma kademesinde olan eşi ortasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışma sırasında Mehmet Ü., konutun pencere camını kırdı, daha sonra eşi ve 2 kızını rehin aldı.

İhbar üzerine adrese çok sayıda polis, sıhhat takımı ve itfaiye sevk edildi. Polis takımları, yaklaşık 45 dakikalık çalışmayla Mehmet Ü.’yü ikna edip gözaltına aldı. Ayakta tedavi edilen anne ve çocukların durumunun âlâ olduğu belirtildi.

Güvenlik tedbirleriyle apartmandan çıkarılan Mehmet Ü, gazetecilere reaksiyon gösterip polis gruplarına “Ben kimseyi rehin almadım. Ben nasıl aşağılık, şahsiyetsiz birisiyim! Beni şöyle güzelce bir dövmediniz. Ayrıyeten meskende ala ala bıçak bırakmadınız. Son ekmek bıçağımı da aldınız” dedi.

Mehmet Ü., takımlar tarafından sözü alınmak üzere emniyete götürüldü. (HABER MERKEZİ)