Erdoğan’ın eski hekimi Turhan Çömez’den iktidara sert kelamlar: ‘Asıl çöküş seçimden sonra’

Eski TBMM Lideri ve AKP’nin kurucularından olan Bülent Arınç ve Eski AKP milletvekili Metin Metiner ortasındaki kriz AKP içerisindeki çatlağı güzelce gün yüzüne serdi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski hekimi ve 22. Devir Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Turhan Çömez, toplumsal medya hesabından AKP içerisindeki duruma ait değerlendirmelerde bulundu. Çömez, “AKP’de yaşananlar sıradan bir iç çatışma ya da politik rekabet değil, derinleşen bir otorite boşluğunun, tasanın ve hesaplaşmanın dışa yansımasıdır. Asıl çöküş seçimden sonra. Az kaldı” sözlerini kullandı.

Arınç, “Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden” başlıklı toplantıya AKP’li hükümet yetkililerinin katılmamasına reaksiyon göstermiş “Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın vaktidir. Kral çıplak demenin vaktidir” demişti.

Arınç’ın bu kelamları parti içinde reaksiyonla karşılandı. AKP’li Metiner, Bülent Arınç’a “Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, kâfi artık; inşallah ihraç olur sarfiyat, onu partide tutanlara da yazıklar olsun!” kelamlarıyla yüklenmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.