Bursa’ya demir ağlarla nefes aldıracak hatta test sürüşleri başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kenti demir ağlarla örme amacı doğrultusunda projelendirdiği Kent Meydanı-Terminal tramvay sınırında artık sona gelindi.

Toplam 9 bin 445 metre uzunluğa ve 11 istasyona sahip T2 sınırının T1 çizgisine entegrasyonu ile Heykel–Terminal ortası raylarla birbirine bağlanırken, hatta gabari testi yapıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi kenti demir ağlarla örüyor

Sabah saatlerinde Kültürpark içindeki Tramvay Bakım Merkezi’nden hareket eden test vagonu; Stadyum Caddesi, Altıparmak, Heykel, İnönü ve Uluyol Caddesi üzerinde olağan seyrini tamamlayarak, Kent Meydanı durağında yeni hatta giriş yaptı.

Çizgi üzerinde anlık ölçüm ve denetimlerin yapılması nedeniyle tramvay saatte 5 kilometre süratle ilerlerken, trafik grupları tarafından da yol geçişlerinde güvenlik tedbirleri alındı.

Test sürüşü meselesiz formda tamamlandı

Bilhassa durak giriş ve çıkışlarında hassas ölçümler yapılırken; T2 çizgisindeki birinci test sürüşü, tramvayın sıkıntısız formda terminale ulaşması ile tamamlandı.

Gidiş güzergahında sorun yaşanmazken, gruplar birebir titizlikle dönüş güzergahı için de test sürüşünü gerçekleştirdi.

Yetkililer, T2 sınırındaki yolculu seferlere ise bütün test sürüşlerinin muvaffakiyetle tamamlanmasının akabinde başlanacağını kaydetti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.