Bursa’da meskenine hırsız giren vatandaş: Hırsızlığın da bir onuru var

Bursa’nın Yıldırım ilçesi Sıracevizler Mahallesi’nde yazlık konutuna giden bir aile, tatil dönüşü meskenlerinin haline inanamadı.

Gemlik’te bulunan yazlık konutuna gidip dönen mesken sahibi Ünal Altınçekiç, kapı girişinde 3 tane büyük bıçakların bırakıldığı ve 3 katlı meskeninin tamamının hırsızlar tarafından dağıtıldığını fark etti.

Altınçekiç, meskene giren hırsızların meskenin odalarına bile tuvaletlerini yaptığını görünce durumu polise bildirdi.

Polisler de şaşırdı

Olay yerine gelen gruplar, yaşanan bu durum karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Olay yeri inceleme takımları meskende parmak izi çalışması yaptı.

Hırsızların konutta 4 gün yaşadığı varsayım ediliyor

Altınçekiç, hırsızların meskende bulunan her şeyi çöp poşetlerine koyarak çaldıklarını ve 4 gün boyunca konutta yaşadıklarını öne sürdü.

Ünal Altınçekiç şikayetinin akabinde 2’nci el eşya alım ve satım sitesinde kendi eşyalarının satıldığını gördü.

Hemen eşyalarını satan şahısla görüşen Altınçekiç, kendisini ele vermeden buluşma noktası ayarladı.

Zanlılardan biri yakalandı

Kısa müddette durumu polis takımlarına bildiren Altınçekiç, polisler ile birlikte müşteri üzere giderek şüphelilerden birini kıskıvrak yakalattı.

“Hırsızlığın da bir onuru şerefi var”

Gözaltına alınan şüphelinin emniyetteki süreçleri devam ediyor.

Gördükleri karşısında şaşkına dönen ve “Hırsızlığın da bir onuru gururu var” diyerek reaksiyon gösteren konut sahibi Ünal Altınçekiç, ”Öncelikle bunlar 5 erkek 1 bayan. Ben bir eşya alım sitesinde bize ilişkin olan laptoplar, cep telefonlarının satıldığını gördüm. Çabucak karşımdaki bireyle görüşerek polis gruplarına bilgi verdim.

O kişi bize kendi eserimizi satarken suçüstü yakalandı. Biz bunlara ezbere bu bizim demedik.Faturalarına kadar bizde duruyor o denli teyit ederek bunlar bizim dedik. Tabiki de şaşırtmadı. Aygıtları diğer birinden aldığını söyledi.

“50 yıllık birikimimiz gitti”

Bu hırsızlık 1 günde yapılacak ve 1 kişinin yapabileceği bir hırsızlık değil. Aşağı üst ailemizin 50 yıllık birikimi gitti. Hayallerimizi alıp götürdüler. Hırsızlıktan sonra konuta alarm taktırdım ve sabaha karşı 06.03’de alarmımız çaldı.

2 tane kuşkulu yeniden geliyor hırsızlık için lakin alarm çalınca kaçıyorlar. Şu anda toplam 100 bin TL’lik altın ve yaklaşık 150 bin TL’likte eşyamızı çaldılar. Toplam ziyanım 250 bin TL. Erzaklardan ne istediniz. Çay, kuru bakliyat, zeytinyağı götürmüşler. Benim bildiğim hırsızlığın da bir onuru vardır.

Al televizyonu git bu kadar dağınıklık yapmaya hakkın var mı? Kapı önlerine bıçak bırakmalarının nedeni kesin olarak mesken sahibi gelirse bıçaklamak için. Ben tek başımayım esasen. O kadar şahısla nasıl çaba edeyim. Çocuklarım o bıçaklar yüzünden daima telaş içinde.Her katta 2 tane bıçak bırakmışlar.

“Her yere tuvaletlerini yapmışlar”

4 gün boyunca konutumda yaşayarak yiyip içmişler. Yatak odası ve çocuklarımın odasına idrarlarını yapmışlar. En azından tuvaleti kullansaydınız. Ben polis teşkilatımıza güveniyorum inşallah en kısa müddette hırsızların yakalanacağına inanıyorum” dedi.

5 kuşkulu aranıyor

İHA’nın haberine nazaran, gözaltındaki bir zanlının sorgusu sürerken, öteki 5 şüphelinin yakalanması için operasyon sürüyor.