Bakan Varank duyurdu: Elazığ çiftçilerinin tarım arazileri drone ile ücretsiz ilaçlandı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı bir paylaşımda, Fırat Kalkınma Ajansının desteği ile İpek Yolu Çocuk ve Gençlik Merkezi’nin Elazığ çiftçilerinin tarım arazilerinde ücretsiz drone ile ilaçlama yaptığını söyledi.

Bakan Varank müjdeyi verdi: Togg son viraja giriyor!

Tarım arazileri İpek Yolu Çocuk ve Gençlik Merkezi tarafından ilaçlandı

Yapımına 5 bakanlığın desteğiyle ilk olarak 2016 yılında başlanan ve Elazığ’da 225 bin metrekarelik alana kurulan İpek Yolu Gençlik Merkezi, Cumhurbaşkanlığı himayesinde bulunuyor. Geçtiğimiz dönemde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılışı yapıldı. Ana sponsoru ise Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı oldu.

Drone ile ilaçlama Drone ile ilaçlama

Şimdi ise bölgedeki tarımı desteklemek için yeni bir proje başlattı. Fırat Kalkınma Ajansı tarafından da desteklenerek 10 Nisan 2022’de gerçekleştirilen etkinlikte, Elazığ’da tarım ile uğraşan çiftçilerin arazileri drone ile ilaçlama tekniği kullanılarak ücretsiz bir şekilde ilaçlandı.

Bu durumu sosyal medya üzerinde ilk paylaşan isimlerden biri olan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise şunları söyledi:

Fırat Kalkınma Ajansımızın desteğiyle İpek Yolu Çocuk ve Gençlik Merkezi, Elazığ’da çiftçilerimizin tarım arazilerini drone ile ücretsiz ilaçladı. Türkiye’ye örnek bu proje için tebrikler.

Fırat Kalkınma Ajansımızın desteğiyle İpek Yolu Çocuk ve Gençlik Merkezi, Elazığ’da çiftçilerimizin tarım arazilerini drone ile ücretsiz ilaçladı.

Türkiye’ye örnek bu proje için tebrikler