Aydın’da vefat nedeni bilinmeyen minik kızın kabrine kardeşinden ziyaret

Belçika’da yaşayan Cihan (37) ve Hasret (33) Mercankaya çifti, 13 Nisan günü, Aydın’ın Didim ilçesindeki yazlık konutlarına geldi.

Çift burada, Gaziemir ilçesindeki restoranda çocukları Ece Elisa ve Ege ile yemek yedi. Mercankaya ailesi, yemeğin akabinde Didim’e döndü.

Bir mühlet sonra Hasret Mercankaya ve çocukları rahatsızlandı. Didim Devlet Hastanesi’ne birkaç defa giden anne ve 2 çocuğuna teşhis konulamadı.

Yemek sonrası rahatsızlandılar

Ece Elisa’nın (6) 17 Nisan’da durumu başka aile üyelerine nazaran daha da ağırlaştı. Hem anne hem 2 çocuğu yine tıpkı hastaneye gitti.

Daha sonra anne ile kızı Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne, oğlu ise Ege Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Minik kız kurtarılamadı

Hasret Mercankaya taburcu olurken, kızı 18 Nisan’da hayatını kaybetti. Ece Elisa’nın cenazesi, Manisa’da Kırtık Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Ölüm nedeni belirlenemedi

Ön otopsi raporunda vefat nedeni ‘belirsiz’ olarak kayda geçen Ece Elisa’nın ayrıntılı otopsi sonucunun ise beklendiği belirtildi.

Tedavisi 17 Nisan’dan beri ağır bakımda süren Ege, hayati tehlikeyi atlattı. Ege, 13 Haziran’da taburcu edildi. Ege, ailesiyle birlikte Manisa’daki yakınlarının yanına gitti.

Ablasının mezarlığına gitti

Ablasının öldüğünden haberi olmayan Ege’yi, ailesi kabristana götürdü. Ne olduğunu anlamayan Ege, bir mühlet ablasının kabri başında vakit geçirdi. Ege’nin ablası Ece Elisa’nın nerede olduğunu vakit zaman sorduğu, annesi Hasret Mercankaya’nın ise Belçika’da okula gittiğini söylediği belirtildi.

“Ablan Belçika’da okula gitti”

Hasret Mercankaya, “Ege, ablasını çok özledi. Lakin şimdi ne olduğunu söylemedik. Sorduğunda ise ‘Ablan Belçika’da okula gitti’ dedim. ‘Ablamı çok özledim, ben de Belçika’ya gideceğim’ dedi. Hala kızımın otopsi sonucu çıkmadı. Ne olduğunu, kızımın niye öldüğünü hala bilmiyoruz. Bir an evvel otopsi sonucu çıksın istiyorum” dedi.