Atatürkçüleri Hedef Alan İmam Halil Konakçı Gündem Oldu: ‘İslam Düşmanı Kemalistler’

İmam Halil Konakçı Cumhuriyet ve laiklik karşıtı söylemleriyle sıklıkla gündemde kendine yer buluyor. Skandal açıklamalarla kadın düşmanlığı yapan Konakçı bu sefer de Atatürkçüleri hedef aldı. İmam Konakçı, Kemalistleri ‘terör örgütleri FETÖ ve PKK’lılara’ benzetmesiyle tansiyonları bir kez daha yükseltti.

İmam Halil Konakçı, cami cemaatine verdiği vaazları sosyal medya hesabından da yayınlıyor. YouTuba’da ‘Halil KONAKCI’ kanalından yaptığı paylaşımlarla gündem oluyor.

Konakçı ‘Kadın erkek eşitliği tamamen yalan. Sokaklar kasap dükkânı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor” gibi açıklamalarla kadınları ve onların yaşam tarzlarını hedef alıyor.

Konakçı, 6 Şubat’ta meydana gelen 50 bini aşkın kişinin yaşamını yitirmesine neden olan Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaptığı açıklamalarla da epey tepki çekti.

‘Allah bu yaşadığımız büyük acıyı bütün topraklarımızdaki eksiklere, günahlara kefaret edecek ve İslamın önündeki engelleri kaldıracak’ ifadelerini kullanan imamın sözleri sosyal medyada eleştirildi.

Cumhuriyet ve laikliği sıklıkla hedef alan konuşmalarıyla tanınan Halil Konakçı bu kez de Kemalistleri hedefine aldı.

‘Bir Müslüman Vatana İhanet Edenlerle ve İslam Düşmanlarıyla Asla Kardeş Olamaz’ başlığıyla yayınladığı videoda Atatürkçüleri, terör örgütleri FETÖ ve PKK’lılarla bir tuttu.

Konakçı videosuna ‘Hepsiyle mahkemeliğiz. Zaten kimlerle mahkemeliğim bu ülkede? FETÖ’cülerle mahkemeliğim Elhamdülillah. PKK’lılarla mahkemeliğim, Kemalistlerle mahkemeliğim.’ sözleriyle başladı.

”Bir de bu modernist mealistlerle mahkemeliğim Elhamdülillah. Doğru yolda olduğumu böyle anlıyorum. Ne zaman saydığım bu gruplar beni överse, burada beni gördüğünüzde taşlayın.’ ifadelerini kullandı.

İmam Halil Konakçı’nın vaazında söylediği şu ifadeleri ise gündem oldu:

“Ayet ne diyor bize; ‘Ancak müminler kardeştir.’ Ancak ehli sünnet iltikadına sahipsen ve benim bayrağıma, devletime, vatanıma ihanet etmiyorsan kardeşiz. Yani ben FETÖ’cülerle, PKK’lilerle ve İslam düşmanlığı yapan ben de Müslümanım dese de Kemalistlerle de asla kardeş değilim”

İşte o video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir