Alt geçide ‘çöp atan’ ve ‘tuvaletini yapanların’ fotoğrafları asıldı

Fındıklı ilçesinde belediye, Hayati Aykut Parkı ile Atatürk Park’ını birbirine bağlayan atıl durumdaki yaya alt geçidi, 3 yıl evvel yeniledi. Belediyenin temizlediği, boyadığı ve tablolarla süslediği ‘Sanalt Geçit’ ismini vererek müzik yayını yaptığı geçitte, kimi bireyler tuvaletini yaptı, çöp attı, tablolara ziyan verdi.

Belediye yetkilileri güvenlik kameralarından tespit ettiği bireylerin yüzlerini kapatarak o anlarına ait fotoğraf karelerini alt geçide astı.

TOPLUMSAL MEDYADAN İLAN EDİLDİ

Belediyenin toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Yenileyerek kullanılır hale getirdiğimiz, klasik tabloların bulunduğu ve klasik müziğin çaldığı alt geçitlerde kamera olduğunu unutanlar olmuş. Afedersiniz işeyenler, tabloları yırtanlar, çöplerini atanlar. Tüm manzaraları elimizde. Tablo olarak bu imajları asalım diyoruz” denildi.

‘ALT GEÇİDİ TEMİZLEYECEKLER’

Alt geçide yapılan akınlar artınca güvenlik kamerası koymak zorunda kaldıklarını söyleyen Fındıklı Belediye Lideri Ercüment Şahin Çervatoğlu, “Önceden atıl durumda ki alt geçidi yenileyerek duvarlarına dünyaca ünlü ressamların fotoğraflarını, portrelerini astık. Müzik yayını başlattık. İsmini da ‘Sanalt geçit’ koyduk. Halkımızın hizmetine sunduk. Maalesef ki birkaç sefer vandal taarruza da uğradık. Baş edemeyince kamera koyduk. Tabloları yırtanlar, çöp atanlar, tuvaletini yapanlar oluyor. Bunların sayısı giderek artınca kameralardan bu anları tespit ettik, fotoğrafladık. Caydırıcı olsun diye ziyan verdikleri noktalara yüzlerini kapatarak fotoğraflarını astık. Bu olayları gerçekleştiren 8 kişiyi bulduk. Görüştük ‘özür’ dilediler ve ‘bir daha yapmayacağız’ dediler. Bu bireyler verdikleri ziyan karşısında belediyemizde bir gün çalışacaklar. Biz de ziyan verdikleri bu alt geçidi onlara temizletmeyi düşünüyoruz. Bu yaptığımız uygulama umarım caydırıcı olur” ifadelerini kullandı. 

‘GÜZEL BİR HAREKET OLMUŞ’

Belediyenin tahlilini yanlışsız bulduğunu söyleyen Necmettin İncegümüş, “Bu alt geçit daha evvel kullanılmıyordu. Buraya emek verilmiş, güzelleştirilmiş. Birilerinin canı sıkıldı diye buraya ziyan vermişler. Kesinlikle ki caydırıcılığı olacak. Belediyenin bu hareketi çok hoş olmuş” diye konuştu. 

Nurcan Öztürk de dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.